07 Haz

Üretim ve hizmet alanında anahtar teslimi demek, adından anlaşılacağı üzere meydana getirilecek iş için tüm masraf, ürün ve işleyişi tamamlanarak kullanıcıya hazır şekilde teslim edilmesidir. Diğer bir deyişle bahsi geçen sistemin tamamlanmış ve kullanıma hazır hali ile teslim edilmesidir. Solar anahtar teslim firmalar solar sistemler ile ilgili araştırma, projelendirme, üretim, ürün seçimi, sistem kurulumu ve montaj gibi tüm aşamaları yerine getirerek solar sistemi kullanılır halde tüketiciye teslim eder. Kuzaytepe Enerji solar enerji sektöründe yasal mevzuatlara uygun olarak tasarım, projelendirme, tedarik ve kurulum için bilgi birikimi ve deneyimli kadrosu ile aradığınız çözümü size sağlayacaktır.

Solar Sistem Hizmetleri

Solar sistemler ile ilgili projelendirme, ön araştırma, tasarım, tedarik, kurulum, danışmanlık, denetim, bakım, onarım, temizlik, uzaktan takip ve onarım hizmetleri gibi alanlarda solar anahtar teslim firmalar hizmet vermektedir. Bu firmalar sayesinde solar sistemler düşük maliyetlerle uzun dönem, güvenilir ve verimli bir şekilde işleyecektir. Solar anahtar teslim firmalar EPC firmaları olarak adlandırılmaktadır. Bunun anlamı mühendislik, tedarik ve kurulum firması demektir. Yani bir solar anahtar teslim firması bir diğer adıyla EPC firması, solar sistem ile ilgili tüm işlemleri kendisi üstleniyor demektir. Güneş enerjisi sektörünün hızla ilgi çekici bir hale gelmesi ve bu hizmete olan taleplerin artması nedeniyle bu firmaların sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bu tarz bir firma tecrübeli ve profesyonel ekipler ile hizmet vermelidir. Kurulum ve bakım gibi hizmetler için özel ekipler kurulmuş olmalıdır. 

Tasarım, ürün uyumu, kablolama, ekipmanların seçimi, ekipmanların ne şekilde kullanılacağı, panel gruplarının nasıl yapılacağı, statik uygunluk, enerji üretim miktarının belirlenmesi, zemin farklılıkları ve arazi eğimleri gibi montaj detayları açılarından doğru bir ekip tarafından tasarlanması ve uygulanması çok önemlidir. Anahtar teslim projelerde teknoloji, mühendislik ve kullanılan malzemelerin birbiriyle oluşturacağı uyum en çok dikkat edilmesi gereken noktadır. Çünkü uzun yıllar çalışması planlanan sistemin, bu süre boyunca minimum arıza çıkarması ve maksimum verimlilik sağlaması gerekmektedir. Bu prensip ile çalışması hedeflenen bir sistemin kurulabilmesi büyük bir profesyonellik ve dikkat gerektirmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir